Вітаємо!

ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 90 ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙОНУ М.КИЄВА

Home / Енергоефективна школа

Енергоефективна школа

 Проект «Енергоефективні школи» — кроки реалізації Школа І-ІІІ ступенів Печерського району м. Києва.
17.10.2013 року в Школі І-Ш ступенів № 90 відбувся урочистий запуск Проекту «Енергоефективні школи», запроваджений Інститутом місцевого розвитку в рамках Програми соціального партнерства ДТЕК.
Старту Проекту передувала напружена та водночас захоплююча робота.
Участь у підготовці до запуску Проекту «Енергоефестивні школи» об‘єднала учнів, вчителів і батьків в єдиному прагненні сформувати у нової української генерації усвідомлення про необхідність заощаджувати енергоресурси для збереження клімату та життя на планеті. Земля.
Під час підготовки зо запуску Проекту в школі був оголошений конкурс «На кращий логотип Проекту». З понад 50 поданих ескізів логотипу rомпетентне журі в складі, вчителів, учнів, батьків, обрали лише один, який і став офіційним шкільним логотипом Проекту «Енергоефективна школи».
Запуск Проекту перетворився на справжнє пізнавальне шоу.
В ході Проекту майже щодня в школі відбувались різноманітні події:
— проводились заняття факультативного курсу «Про теплопостачання та тепло збереження для майбутнього споживача» під керівництвом вчителя фізики Запорожець В.В. Для чого було розроблено понад 20 презентацій як вчителями, так і учнями.
— інтегровані уроки в початковій , середній та старшій школі.
— вікторини та різноманітні конкурси,
— екскурсія до теплового вузла школи, на фабрику ялинкових прикрас, до музею каналізації, музею мінералології та на енергогенеруюче підприємство київську ТЕЦ 5
За ініціативою учнів 11-А класу Брагинської Олени, Усенка Микити та Ільїна Олексія в школі стартував Проект «Сіла» батарейка? Утилізуй її!». Протягом декількох місяців тривав збір використаних батарейок з метою їхньої утилізації. Близько 50 кг використаних батарейок передано представникам компанії “Київкомунсервіс” для подальшої утилізації.
Надзвичайну зацікавленість у учнів викликали уроки з термосканування приміщення школи, проведенні технічним консультантом проекту Енергоефективні школи Олександром Сергійовичем Ніколаєнко.
В ході уроків учні не лише познайомились з основними причинами тепловтрат в приміщеннях, а й мали змогу з’ясувати проблемні, з точки зору тепловтрат, місця будівлі школи за допомогою приладу «Тепловізор».
З нетерпінням учні чекали екскурсії на енергопостачальне підприємство — Київську ТЕЦ-5.
Під час екскурсії учні познайомились з роботою одного з найбільших київських енергопостачальних підприємств яке забезпечує населення міста теплом, гарячою водою та електричною енергією. Учні познайомилися не лише з технологічним процесом виробництва тепла, а й з системою контролю за безпечною роботою підприємства.
29 квітня 2014 року вВідбулась заключна конференція Проекту «Енергоефективні школи у загальноосвітніх навчальних закладах України в рамках соціального партнерства ДТЕК « Результати впровадження 2-го етапу Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи» у м. Києві»
У «Великій Вітальні» столичного Будинку вчителя зібрались представники одинадцяти київських шкіл — учасниць Проекту для захисту власних проектних пропозицій з підвищення енергоефективності та /або покращення теплового комфорту шкільних приміщень.
Учні Школи презентували власну проектну пропозицію «Термомодернізація актової зали».
За сумою балів усіх етапів реалізації Проекту Школа нагороджена Дипломом ІІІ ступеню та отримала сертифікат на суму 130 000 грн для реалізації власної проектної пропозиції .
Після завершення проекту робота не закінчилася. Постало завдання – реалізувати розроблений проект.
Сьогодні актова зала школи повністю змінилась. Нові енергозберігаючі метало пластикові вікна, сучасна ефективна система опалення забезпечать можливість використовувати актову залу школи для проведення різноманітних заходів навіть у найлютіші морози, чого не можливо було зробити до реалізації проекту через нещільні старі вікна та неефективну стару, систему опалення.

Рисунок 2
Рисунок 3
Рисунок 4
Рисунок 5
Рисунок 6
Рисунок 7
Рисунок 8
Рисунок 9
Рисунок 10
Рисунок11
Рисунок12
Рисунок13
Рисунок14
Рисунок15
Рисунок16
Рисунок17
Рисунок18
Рисунок20