Вітаємо!

ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 90 ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙОНУ М.КИЄВА

Home / Порядок надання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

Порядок надання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

Порядок надання та розгляду

(з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування) школи І-ІІІ ступенів № 90 Печерського району м. Києва

  1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники школи І-ІІІ ступнеів № 90 Печерського району м. Києва , батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
  2. На ім’я директора Школи № 90  пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування) відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Заява складається заявником власноруч (Додаток 1).

Заяву можуть подавати особи, яким виповнилося 14 років. Якщо свідком випадку булінгу стала особа, яка не досягла 14 років, то заяву подають батьки або особи, що їх замінюють.

Заяви щодо випадків булінгу можна подавати до кабінету заступника директора з виховної роботи  (4 поверх каб.42).

  1. Директор школи видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.
  2. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог , соціальний педагог, батьки постраждалого та булерів, директор школи, заступник директора з виховної роботи та інші зацікавлені особи.
  3. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.
  4. Директор школи має розглянути звернення не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.
  5. Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах школи учасниками освітнього процесу
  6. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор  школи повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  1. Здобувач освіти також може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда — Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до Соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує директора у письмовій формі про випадок булінгу. Директор  школи має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

 

Додаток 1

Директору

Школи І-ІІІ смтупенів № 90 Печерського району м. Києва

____________________________

ПІБ заявника (повністю), вчителя, учня класу, батька, матері

Домашня адреса:

___________________________________

Контактний телефон:

___________________________________

ЗАЯВА

                        Я, _____________________ , інформую про випадок булінгу над учнем      _________________________________________ з боку _______________________ або групи учнів:___________________ .

(Далі в довільній формі викладаються докладно всі обставини)

До заяви додаю фото- та відеоматеріали (за наявності).

Дата                                                                                                    Підпис